09123666928

تلفن تماس با وکیل

09123666928

تلفن تماس با وکیل

10:00 تا 20:00

ساعت پاسخگویی

چگونگی ثبت چک در سامانه صیاد

امتیاز شما به این مطلب
(14 رای‌ها)

سامانه صیاد

در پی افزایش بی رویه چک های برگشتی و اختلافات مالی بانک مرکزی برای کنترل این وضعیت نابسامان از سامانه  صدور یکپارچه دسته چک و یا همان سامانه صیاد را از ۲۸  شهریور ۱۳۹۶ توسط بانک مرکزی تاسیس کرد. 

علت بوجودامدن این سامانه صیاد آن بود که تا پیش از راه اندازی این سامانه، افراد زیادی، بدون اینکه از مقررات مربوط به چک و به خصوص مقررات کیفری آن آگاهی داشته باشند، اقدام به گرفتن دسته چک و صدور چک کرده بودند، که تعداد بسیار بالایی از چک های صادر شده برگشت خورده و منتهی به صدور گواهی عدم پرداخت و در نهایت حکم حبس برای صادرکنندگان آن شده بود.

تعداد بالای زندانیان پرونده‌های چک برگشتی، بانک مرکزی را وادار به ورود به قضیه نمود و درحال حاضر پس از راه اندازی ثبت چک در سامانه صیاد تعداد چک‌های برگشتی به یک سوم کاهش یافته است.

با راه‌اندازی سامانه صیاد کلیه مراحل صدور، دریافت و انتقال چک باید در ثبت چک درسامانه صیاد ثبت شود.. با راه اندازی این سامانه، اندازه و فرمت برگ چک برای همه بانک‌ها یکسان شده و ضمناً، اطلاعات هویتی صاحب چک به‌همراه شناسه استعلام در قالب یک بارکد دوبعدی روی چک درج می‌شود که این موضوع، امکان سوءاستفاده‌های احتمالی را کاهش می‌دهد.

 

بازدید 1674 دفعه

ویدیو

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را پارسی تایپ کنید.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

رزرو وقت مشاوره با وکیل پایه یک

در صورتی که مایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک هستید، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی کلیک کنید.